Techno-republikanizm - dający do myślenia artykuł zamieszczony na stronie Klubu Jagiellońskiego  27 listopada 2019

W skrócie 
 
Według aktualnego stanu badań, posiadanie profili w mediach społecznościowych pomaga zapobiec samotności. Jednak tylko krótkoterminowo.
Kluczowe jest to, że nastąpiła zmiana dochodów: bogaci zarabiają więcej, klasa średnia i najbiedniejsi wciąż tyle, co na początku XXI wieku.
Automatyzacja wcale nie likwiduje najgorzej płatnych zawodów. Uderza w sam środek piramidy wynagrodzeń, uderza w klasę średnią.
Państwo może z łatwością zgromadzić tak wiele poufnych informacji o obywatelu, że koszty kontroli całego społeczeństwa drastycznie maleją. 

[...] Smażenie mózgu ma trzy etapy: czytaj dalej 


 

 

13 lutego 2017 roku na Onecie ukazał się wywiad z Witoldem Juraszem, dyplomatą, byłym charge d’affaires RP na Białorusi i pierwszym sekretarzem Ambasady RP w Moskwie.

Ponieważ prezentuje on interesujący punkt widzenia na sprawy polskie, warto z nim się zapoznać, póki jeszcze jest dostępny na stronie Onetu.

Jurasz: PiS przeorze system, sporo zepsuje, ale my tego wstrząsu potrzebujemy


 

 Forum Obywatelskiego Rozwoju już po raz piąty przedstawiło "Rachunek od państwa za 2015 rok", który przystępnie pokazuje strukturę wydatków naszego państwa za 2015 r., w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski.


 

Szanowni Państwo.
Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się oddać na mnie swój głos oraz wszystkim tym, którzy głosowali na listę Prawa i Sprawiedliwości. Propozycja kandydowania do parlamentu z listy PIS jest dla mnie dowodem uznania i poważnego traktowania społeczności lokalnych przez Prawo i Sprawiedliwość.
Mam nadzieję, że wybrani przez nas parlamentarzyści spełnią nasze oczekiwania w kwestii ustanowienia regulacji prawnych dla przemysłowych turbin wiatrowych oraz będą wypełniać funkcję posła mając na względzie przede wszystkim dobro Polski.
 
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc dla drużny PIS w wyborach parlamentarnych 2015.
Proszę przekazać podziękowania swoim znajomym.
 
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Grażyna Kuc

Szanowni Państwo.
 
Dzięki Państwa zaangażowaniu i pomocy mamy materiał informacyjny w lokalnej prasie jak również w wydaniu internetowym radomskiego Echa Dnia. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem i przesyłania znajomym.

http://www.echodnia.eu/radomskie/wybory-parlamentarne/art/8999040,grazyna-kuc-zajela-drugie-miejsce-w-prawyborach-echa-dnia-do-sejmu,id,t.html

Dziękuję redakcji www.stopwiatrakom.eu
oraz Fundacji Łyński Kamień z Warszawy za pomoc w opracowaniu treści artykułu.

Dziękuję za przesłane materiały filmowe Stowarzyszeniu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Gminy Wyrki "Człowiek - Kultura - Środowisko", Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń" z Jedlińska, Pani Profesor Barbarze Lebiedowskiej oraz wszystkim, których nie sposób wymienić a dzięki którym jestem z Państwem i wierzę, że nasza walka o lepsze jutro, wbrew niezliczonym przeciwnościom, ma sens.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Grażyna Kuc
Przedstawiciel Stowarzyszenia LEPSZE JUTRO
Wspieram:
Stowarzyszenie Lokalnych Inicjatyw Obywatelskich "WSPóLNA SPRAWA"
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NR KRS 0000528632, NIP 7972054079

Szanowni Państwo
 
Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie w internetowym głosowaniu w prawyborach Echa Dnia.
Dzięki Państwu zaangażowaniu i pomocy, mamy 10 827 oddanych głosów i 2 pozycję w rankingu.
http://www.echodnia.eu/plebiscyt/wyniki/wybory-2015-okreg-wyborczy-na-sejm-nr-17,29175,t,id.html
 
Przede mną kolejne dni kampanii. Przy tej okazji będziemy robić wszystko co możliwe aby sprawę nieprawidłowości i manipulacji w wiatrakowym biznesie nagłaśniać.
 
Proszę przekazać podziękowania także Państwa znajomym, którzy zdecydowali się poświęcić swój cenny na czas na oddanie głosów w internetowym plebiscycie.
 
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Grażyna Kuc
Przedstawiciel Stowarzyszenia LEPSZE JUTRO
Wspieram:
Stowarzyszenie Lokalnych Inicjatyw Obywatelskich "WSPÓLNA SPRAWA"
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NR KRS 0000528632, NIP 7972054079

 

 Ulotka (obie strony!!!) do ściągnięcia w pdf.